Головна | Профіль | Вихід  21.07.2025 Понеділок 10:14 |Ви увійшли як Гість Вітаємо Вас,  Ви перебуваєте в групі "Гості" | RSS
Головна » 2013 » Грудень » 12 » Cубєкти виконавчого процесу та їх класифікація: проблемні питання
10:15
Cубєкти виконавчого процесу та їх класифікація: проблемні питання

            До учасників виконавчого провадження та осіб, які залучаються до проведення виконавчих дій, як суб'єктів процесуальних відносин у широкому розумінні слова, належать державні виконавці, сторони (їх представники), експерти, спеціалісти, перекладачі та інші зазначені в цій статті особи.
Проте між учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, є суттєва різниця.
            Так, сторони, їх представники та державний виконавець можуть активно впливати на хід виконавчого провадження, від їхніх дій залежить його виникнення, розвиток чи припинення.
            Ці особи вправі почати (ініціювати) процес виконавчого провадження, вступити в нього для захисту своїх прав або прав інших громадян та юридичних осіб у випадках, передбачених законом.
            При цьому, якщо одна із сторін – стягувач - має право ініціювати відкриття виконавчого провадження, державний виконавець за наявності передбачених законом підстав зобов'язаний відкрити таке провадження.
            Поняті, експерти, спеціалісти та перекладачі такими правами не користуються.
Bони лише допомагають державному виконавцеві у здійсненні виконавчого провадження, щодо якого у них не повинно бути особистої заінтересованості (остання обставина є підставою для відводу державного виконавця, експерта, спеціаліста, перекладача).
Те саме стосується працівників органів внутрішніх справ, органів опіки і піклування, інших органів і установ, що залучаються до проведення окремих виконавчих дій у випадках і порядку  передбачених
законом України ''Про виконавче провадження'', коли вони не є стороною виконавчого провадження.
           
Наприклад, прокурор не є стороною виконавчого провадження, а лише приймає участь у ньому. Тобто він не має прав сторони виконавчого провадження, тому не може безпосередньо ознайомлюватись з виконавчим провадженням, робити з нього копії, навіть якщо виконавче провадження відкрито за його заявою. Сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник.

            Стягувачем може бути фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. Боржником може бути фізична або юридична особа, яка зобов'язана за рішенням вчинити певні дії (передати майно, виконати інші обов'язки, передбачені рішенням) або утриматися від їх вчинення.

            У виконавчому провадженні можуть брати участь кілька стягувачів або боржників. Кожен з них щодо іншої сторони має право брати участь у виконавчому провадженні самостійно або може доручити участь у виконавчому провадженні одному із співучасників.

            У разі вибуття однієї з сторін державний виконавець зобов'язаний своєю постановою здійснити заміну цієї сторони її правонаступником, визначеним відповідно до закону. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові в тій мірі, в якій вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

            Сторони можуть реалізовувати свої права і обов'язки у виконавчому провадженні самостійно або через представників. Особиста участь громадянина у виконавчому провадженні не позбавляє його права мати представника, за винятком випадку, коли боржник зобов'язаний згідно з рішенням вчинити певні дії особисто.

            Участь юридичних осіб у виконавчому провадженні здійснюється їх керівниками чи органами, посадовими особами, які діють в межах повноважень, наданих їм законом, або через представників юридичної особи.

            Державний виконавець, експерт, спеціаліст, перекладач не можуть брати участі у виконавчому провадженні і підлягають відводу, якщо вони є близькими родичами сторін, їх представників або інших осіб, що беруть участь у виконавчому провадженні, або заінтересовані в результаті виконання рішення, або є інші обставини, що викликають сумнів у їх неупередженості.

                    Панчошник Ю.М., державний виконавець Першого відділу ДВС Луцького МУЮ

Переглядів: 1308 | Додав: dvsmlutsk1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: